Athanasia vestita (Thunb.) Druce [as Gnaphalium foliis linearibus, creberrimis, floribus oblongis, umbellatis]

J. Burman, Rariorum Africanarum plantarum, t. 78, fig. 4 (1739)

drawing:
engraving:

family: Compositae
subfamily:
tribe:
subtribe: TANACETINAE

epithet cited: vestitus,-a,-um
epithet recognized: vestitus,-a,-um

Illustration contributed by:
Real Jardín Botánico, Madrid, Spain

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=234493

full size (if available)

Synonyms:
  1. Athanasia fasciculata (Less.) D.Dietr.
  2. Tanacetum vestitum Thunb.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Athanasia vestita (Thunb.) Druce [as Gnaphalium foliis linearibus, creberrimis, floribus oblongis, umbellatis]
J. Burman, Rariorum Africanarum plantarum, t. 78, fig. 4 (1739)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: g89uf833121om6sogslkamhv47
SESSION date in: 2019-03-18
SESSION time in: 19:06:05
SESSION unix time in : 1552932365
SESSION unix time out: 1552932965
time_left: 600
current unix time :1552932365
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 34.229.97.16